Ekologiczna firma - dobre praktyki

 

ODPADY

minimalizacja odpadów w MSP

Powstawanie dużych ilości odpadów staje się coraz poważniejszym i bardziej widocznym problemem zarówno dla firm, gmin jak i osób prywatnych. Dowiedz sie, jak efektywnie zagospodarować odpady w swojej firmie.

ENERGIA CIEPLNA I ELEKTRYCZNA

ograniczenie zużycia energii elektrycznej i cieplnej w MSP

W małych i średnich przedsiębiorstwach, w których często nie ma specjalistów zajmujących się gospodarką energetyczną zakładu, istnieje duży potencjał minimalizacji zużycia energii i wzrostu efektywności produkcji. Prezentujemy przykłady skutecznego zmniejszenia zużycia energii w przedsiębiorstwach.

WYKORZYSTANIE SUROWCÓW

zmniejszenie zużycia surowców w MSP

W dzisiejszych czasach mamy do czynienia z ogromną ilością nowych surowców, z którymi wiąże się niebezpieczeństwo ich negatywnego oddziaływania na środowisko. Przekonaj się jak łatwo możesz ograniczyć ilość zużywanych surowców w firmie, a przy tym zaoszczędzić i być ekologicznym.

WODA

zmniejszenie zużycia wody w MSP

Woda w istotny sposób wpływa na rozwój wielu gałęzi przemysłu, a większość produktów, które znajdują się na rynku powstało właśnie dzięki wykorzystaniu wody w procesie produkcyjnym. Zobacz, jak można  ograniczyć zużycie wody w Twojej firmie.

ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII

ekologiczna firma 

Perspektywa wyczerpywania się konwencjonalnych źróde energii, ich rosnące  ceny, a także negatywny wpływ jaki wywierają one na środowisko decydują o popularności ekologicznych i odnawialnych źródeł energii. Przekonaj się, jak duże korzyści przynosi przedsiębiorcom korzystanie z OZE i wypróbuj je w swojej firmie.

 

Kalendarz


Filmy

Konkurs Czysty Biznes 2010

Darczyńcy

„Propagowanie czystego biznesu w Polsce” 2007-2010

  W latach 2007-2011 Czysty Biznes był wspierany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego.

 

Partnerzy

 

 

 

 

Partnerzy Biznesowi Fundacji

Tchibo w Polsce

 

 

Media

<