Aktualności

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 następna »

Program Czysty Biznes na poznańskich Targach POLEKO 2010

Program Czysty Biznes na poznańskich Targach POLEKO 2010

Już po raz kolejny Poznań na cztery dni zamienił się w europejskie centrum informacji związanej z ekologią,  efektywnym wykorzystaniem energii oraz gospodarką odpadami i recyclingiem. Wszystko to za sprawą kolejnej edycji Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POLEKO – największej, poświeconej tej tematyce imprezie w Europie Środkowo-Wschodniej, której 22 edycja odbyła się w dniach 23-26 listopada w stolicy Wielkopolski. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Minister Środowiska, prof. Andrzej Kraszewski.

Czytaj więcej

Problem produkcji odpadów organicznych rozwiązany

Problem produkcji odpadów organicznych rozwiązany

Trudno sobie wyobrazić, że na terenie południowo-wschodniej Polski można produkować wino niczym we francuskich czy włoskich winnicach. Tymczasem w Miękini na Dolnym Śląsku funkcjonuje Winnica Jaworek, w której na powierzchni 22,86 ha  testuje się około 40 odmian winorośli. Winnica stanowiąca zwieńczenie projektu wywodzącego się z hobbystycznej plantacji winorośli, założonej w 2001 roku przez Państwa Ewę i Lecha Jaworek, to połączenie tradycji z nowoczesnością. Wino powstaje na terenie zabytkowego, stuletniego folwarku, gdzie proces produkcji jest stale unowocześniany przez prace modernizacyjne i remontowe, na które firma pozyskała środki unijne. Bardzo prawdopodobne, że Miękinia niedługo przekształci się w centrum dolnośląskiego winiarstwa. Już dziś organizuje się tam wiele dodatkowych atrakcji: szkolenia, prezentacja i zwiedzanie winnicy dla wycieczek, degustację produktów tradycyjnych.

Czytaj więcej

Znamy zwycięzców Konkursu Czysty Biznes 2010

Znamy zwycięzców Konkursu Czysty Biznes 2010
W piątek, 5 listopada w Nosalowym Dworze w Zakopanem, ogłoszono listę laureatów Konkursu Czysty Biznes, organizowanego przez Fundację Partnerstwo dla Środowiska już od 1998 roku. Zwycięzcom wręczono prestiżowe Piramidy Czystego Biznesu za ekologiczne i przynoszące wymierne korzyści rozwiązania, dzięki którym budują przewagę na rynku.

Czytaj więcej

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 następna »

Kalendarz


Filmy

Konkurs Czysty Biznes 2010

Darczyńcy

„Propagowanie czystego biznesu w Polsce” 2007-2010

  W latach 2007-2011 Czysty Biznes był wspierany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego.

 

Partnerzy

 

 

 

 

Partnerzy Biznesowi Fundacji

Tchibo w Polsce

 

 

Media

<