Klub Czystego Biznesu

Klub Czystego Biznesu

Rozwijaj z nami swój biznes tak, by stał się bardziej pro- ekologiczny


Klub Czystego Biznesu to najnowsza inicjatywa współpracy Fundacji Partnerstwo dla Środowiska z firmami, mająca na celu rozwój rynku pro-ekologicznych towarów i usług w Polsce oraz pro-ekologicznego działania firm. Inicjatywa jest nowa, ale bazuje na 20-letnim doświadczeniu Fundacji w zakresie pro-środowiskowych rozwiązań organizacyjnych, technicznych i technologicznych dla firm. Z naszą inicjatywą ruszamy już 5 czerwca 2014!

Poprzez Klub Czystego Biznesu, Fundacja zrzesza firmy, z którymi podejmuje bliższą współpracę – by wspólnie wykorzystać nowe możliwości finansowe, organizacyjne i technologiczne dla poprawy ochrony środowiska w Polsce. Klub wyróżnia się tym, że pozwala zaangażowanym firmom określić swoje potrzeby i wyzwania w zakresie ochrony środowiska, a następnie wypracować wspólnie z Fundacją oraz jej partnerami skuteczne rozwiązania korzystne dla firmy, dla społeczności lokalnych, w których funkcjonuje i dla środowiska naturalnego.

Firmy zrzeszone w Klubach Czystego Biznesu w ramach abonamentu otrzymują:
  1. Wstępny przegląd środowiskowy firmy zakończony informacją nt. sytuacji formalno-prawnej przedsiębiorstwa oraz wskazówkami dot. usprawnienia systemu zarządzania środowiskiem i praktycznych rozwiązań, które nie tylko zmniejszą wpływ firmy na środowisko, ale także przyniosą konkretne oszczędności finansowe (przeprowadzony przez audytora akredytowanego przez Fundację).
  2. Opis oddziaływania firmy na środowisko – w liczbach – umożliwiający gdzie to możliwe do wyliczenia emisji CO2 z prowadzonej działalności (dokonany i zweryfikowany przez specjalistę Fundacji na podstawie danych udostępnionych przez firmę bądź wprowadzonych do Menadżera Środowiska).
  3. Doradztwo w zakresie działań związanych z ochroną środowiska dzięki udostępnionej infolinii.
  4. Możliwość udziału w szkoleniach/warsztatach organizowanych pod auspicjami Klubu Czysty Biznes (4 szkolenia na rok).
  5. Możliwość udziału w corocznych spotkaniach i konkursach Programu Czysty Biznes.
  6. Możliwość zgłoszenia indywidualnego problemu do rozwiązania przy wykorzystaniu potencjału i możliwości Fundacji, jej partnerów oraz Klubu.
  7. Dostęp do odpłatnych usług doradczych i szkoleniowych Fundacji oraz jej partnerów na konkurencyjnych warunkach – dopasowanych do potrzeb, uwarunkowań i możliwości firm.
  8. Promocja firmy w kampaniach informacyjnych Fundacji oraz jej partnerów, m.in. Radio PIN, Radio Kraków, Program Bizon w Polsat Biznes.
  9. Wprowadzenia eko-standardów: Zielone Biuro, Zielony Sklep, Przyjazny Rowerom, Green Key (hotele), Blue Flag (plaże i przystanie) na preferencyjnych warunkach.
Warto podkreślić, że Klub Czystego Biznesu nie jest programem rządowym czy też kolejnym programem dotowanym przez Unię Europejską, ale programem współtworzony z zainteresowanymi firmami. Dlatego też, zamierzamy skupić uwagę na pozyskiwaniu środków, ekspertów, partnerów publicznych i niepublicznych na działania faktycznie odpowiadające na potrzeby współpracujących z nami firm.
Przyłącz się do Klubu Czystego Biznesu by skorzystać z doświadczeń oraz potencjału przedsiębiorców, uczelni, samorządów oraz instytucji okołobiznesowych współpracujących z Fundacją Partnerstwo dla Środowiska!

KONTAKT
MAŁGORZATA BARTKIEWICZ - Koordynator Klubu Czysty Biznes,
M: +48 509 222 663, malgorzata.bartkiewicz@fpds.pl

Kalendarz


Filmy

Konkurs Czysty Biznes 2010

Darczyńcy

„Propagowanie czystego biznesu w Polsce” 2007-2010

  W latach 2007-2011 Czysty Biznes był wspierany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego.

 

Partnerzy

 

 

 

 

Partnerzy Biznesowi Fundacji

Tchibo w Polsce

 

 

Media

<